W czasie wakacji  uczniowie gimnazjum w ramach Projektu „Dobrze – Lepiej – Najlepiej – III Etap” współfinasowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wzięli udział w obozie naukowo-wypoczynkowym.

W  programie wyjazdu znalazły się bardzo ciekawe wycieczki, uczniowie mieli możliwość poznania m.in. fauny, flory, czy historii Ziemi Kłodzkiej, Gór Stołowych, Dusznik Zdroju, Polanicy, Złotego Stoku.

Miejsca, które zobaczyli uczestnicy obozu to: Kłodzko, zwiedzanie Twierdzy z podziemiami oraz salwa artyleryjska. Rezerwat "Błędne Skały" i wyjście na Szczeliniec, Wambierzyce – zwiedzanie Sanktuarium, Duszniki Zdrój – spacer po uzdrowisku oraz zwiedzanie Muzeum Papiernictwa wraz z lekcją muzealną „Rękodzieło papiernicze” (czerpanie papieru), zwiedzanie Kaplicy Czaszek w Czermnej, Skalne Miasto w Czechach – zwiedzanie olbrzymiego labiryntu skalnego z ciekawymi kształtami skalnymi, zwiedzanie stolicy Czech, m.in.: spacer po Hradczanach, następnie przejście Mostem Karola na Stare Miasto – Rynek, Ratusz ze słynnym zegarem „Orloy”, kościół Mariacki przed Tynem, Brama Prochowa, Złoty Stok – zwiedzanie Kopalni Złota oraz zajęcia edukacyjne „Płukanie złota”.

Zgodnie z założeniami projektu dzięki uczestniczeniu w obozie uczniowie poszerzyli wiedzę w kontakcie z instytucjami kultury i nauki z różnych regionów Polski. Nabyli cenne doświadczenia, które niewątpliwie  wykorzystają w trakcie nauki w szkole. Zajęcia organizowane w trakcie obozu przyczyniły się również do rozwoju u uczniów wielu kompetencji kluczowych takich jak: umiejętności społeczne, integracja z rówieśnikami, inicjatywność.

Anna Rerak

patrz galeria