wycieczka jagiellonka tabl

9 marca uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Pierwszym punktem programu była Biblioteka Jagiellońska. Choć dla wielu osób nie brzmiało to zachęcająco, wszyscy opuścili to miejsce pełni zachwytu. Warto tu podkreślić, iż do tego niezwykłego miejsca nie jest tak łatwo się dostać, a tym bardziej dzieciom czy młodzieży szkolnej – za umożliwienie zwiedzania, jesteśmy ogromnie wdzięczni pracownikom biblioteki. Samo zwiedzanie, bardziej przybrało formę „podglądnięcia pracy” tego miejsca. Byliśmy w podziemnych magazynach, czytelniach, w pomieszczeniu ze starymi katalogami, w miejscu wpisywania nowych pozycji, punkcie naprawiania książek, czyli wszędzie tam gdzie wejść nie wolno! Nawet sami mieliśmy możliwość wcielić się w pracowników magazynu i poszukiwać pozycji zamówionych do czytelni – i to dopiero była zabawa!
Wizyta w tej bibliotece to wartościowe i dość niezwykłe przeżycie, wiele osób powtarzało, że chciało by jeszcze do Jagiellonki wrócić. Drugim punktem wycieczki była Multimedialna Lekcja Filmowa w Kinie Kijów, podczas której wraz z prowadzącą została przeanalizowana idea bohaterstwa. Prześledzono jak zmieniała się wizja bohatera, jako wzorca do naśladowania, od starożytności do czasów współczesnych, a wszystko było poparte fragmentami filmów. Na zakończenie uczniowie obejrzeli pełen magii film „Tajemnica Rajskiego Wzgórza”.

K.N.