nauka historii 2015 tabl

27 marca  uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Krakowa podczas, której wzięli udział w programie ,,Wawel - Zacznij przygodę z historią”. Z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zamek Królewski na Wawelu przygotował tematyczne, bezpłatne wizyty, które mają na celu pogłębianie wiedzy dotyczącej ojczystej przeszłości. Uczniowie naszej szkoły zwiedzili wraz z przewodnikami ekspozycje muzealne poświęcone osobie króla Jana III Sobieskiego i Sztuce Wschodu. Wizyta pomogła młodzieży poznać dokonani króla oraz jego czasy. W trakcie zwiedzania panie przewodniczki omówiły tło historyczne, pamiątki królewskie i dzieła sztuki upamiętniające jego najważniejsze dokonania. Wzbogaceni o nową wiedzę na temat czasów panowania Jana III Sobieskiego udaliśmy się traktem królewskim na krakowski rynek. Po drobnym poczęstunku  uczniowie zwiedzili jeszcze ekspozycje przygotowaną w Muzeum Bursztynu. Zachwyt wzbudziły w nas przepiękne okazy bałtyckich i kanadyjskich bursztynów oraz drogocenne przedmioty z nich wykonane.
Wizyta na Zamku Królewskim pogłębiła naszą wiedzę o znaczące  dokonania króla Jana III Sobieskiego, a przepiękne bursztyny poprzez niezwykłe kształty i kolory utwierdziły nas w przekonaniu, że stanowią nasz drogocenny skarb.

Marzena Ciszewska