WAKACJE Z BOGIEM 2015 TABLICA

W dniach od 01.07 do 10.07.2015r. odbył się wyjazd wakacyjny dzieci i młodzieży do Murzasichla k. Zakopanego – „Wakacje z Bogiem”. Jego uczestnikami (w liczbie 26) byli wolontariusze oraz ministranci odznaczający się w minionym roku dużym zaangażowaniem w posługę liturgiczną oraz działalność w SKC. Wyjazd skupiał młodzież i dzieci z terenu naszej gminy, z parafii: Iwanowice, Widoma, Sieciechowice, Minoga. Dzięki doskonałej pogodzie  uczestnicy aktywnie spędzali czas przemierzając górskie szlaki i zdobywając szczyty, m.in.: Kasprowy Wierch, Gubałówkę, Kopieniec, Nosal, Polanę Rusinową, Dolinę Kościeliską, Jaskinię Mroźną,  Smoczą Jamę. Nie zabrakło również innych atrakcji takich jak: pobyt na Słowacji i zwiedzanie Jaskini Bielańskiej, spływ przełomem Dunajca (18 km), pobyt na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej oraz na Polanie Szymoszkowej, wizyta w Izbie Regionalnej Adama Gąsienicy, zwiedzanie Wielkiej Krokwi, sporty alpinistyczne w parku linowym, zjazd  kolejką z Kasprowego  Wierchu i Gubałówki, zjazdy na zjeżdżalni grawitacyjnej, niecodzienne wrażenia w kinie 7D.
Wszyscy codziennie uczestniczyli we Mszy Świętej - raz nawet w Sanktuarium Matki Bożej na Bachledówce. Wieczorne chwile upływały na konkursach: karaoke - „Szansa na sukces”, turniej tenisa stołowego, piłki siatkowej, nożnej oraz badmintona, konkurs plastyczny. Przy muzyce i wspólnym śpiewie uczestnicy smażyli kiełbaski, a chcąc spalić trochę kalorii tańczyli podczas zabawy dyskotekowej. W drodze powrotnej był także czas na odrobinę szaleństwa. Uczestnicy udali się do parku rozrywki w Rabce – Rabkolandu. Wszyscy wrócili do swoich domów zadowoleni i pełni wrażeń. Opiekunami wyjazdu byli: Państwo Renata
i Maciej Jagiełkowie, Ks. Domink Koston,  Pani Karolina Ziarko oraz gościnnie Ks. Grzegorz Kozik. Wszystkim, którzy wsparli organizację wyjazdu, a szczególnie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, firmom, sponsorom indywidualnym składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy także właścicielom ośrodka w Murzasichlu - państwu Małgorzacie i Pawłowi Łukaszczykom, panu Michałowi - naszemu kierowcy oraz panu Emilowi przewodnikowi górskiemu.

R.J.

Wspomnienia uczestników:

W tym roku wzorem ubiegłych lat zorganizowany został wyjazd w nasze piękne góry czyli  "Wakacje z Bogiem". Dzięki naszym organizatorom oraz  sponsorom spędziliśmy wspaniałe dziesięciodniowe wakacje. W czasie pobytu chodziliśmy górskimi szlakami po których prowadził nas Pan Emil. Zdobyliśmy Kasprowy Wierch, byliśmy na Rusinowej Polanie - u  Matki Bożej Królowej Tatr (Wiktorówki), w Dolinie Kościeliskiej, na Gubałówce. Na pewno w naszej pamięci pozostanie spływ Dunajcem jak i również wędrówki po jaskiniach : Mroźnej, Beliańskiej (piękna Słowacka jaskinia) oraz po Smoczej Jamie. Zorganizowane zostały również wypady rekreacyjno-sportowe takie jak : parki linowe, baseny termalne; wizyta u Gawędziarza Adama Gąsienicy, spacer Krupówkami, park rozrywki "Rabkoland". W wolnych chwilach uczestniczyliśmy w różnych turniejach sportowych, konkursach plastycznych, dyskotekach. To były wspaniałe wakacje, lepszych sobie nie można wymarzyć, szkoda że tak szybko minęły. Już czekamy na następne "Wakacje z Bogiem".
Za tak wspaniały czas pragniemy serdecznie podziękować  Pani Renacie  - naszej Kierownik,
ks . Dominikowi, Panu Maciejowi, Pani Karolinie oraz genialnemu kierowcy Panu Michałowi.

Szymon i  Karol Kmita

W te wakacje po raz pierwszy byłam na wyjeździe „Wakacje z Bogiem”. Nie wiedziałam że Tatry są tak piękne, wywarły na mnie ogromne wrażenie. Podczas wycieczek górskimi szlakami podziwiałam ich piękno oraz rosnących tam roślin i drzew. Pomimo zmęczenia długimi wędrówkami miałam ochotę na coraz więcej wyzwań. Najbardziej podobało mi się na Gubałówce na zjeżdżalni grawitacyjnej oraz w tamtejszym parku linowym, w którym przezwyciężyłam swój strach, z czego bardzo się cieszę. Poznałam też wiele bardzo miłych i zabawnych osób. Bardzo podobało mi się na tym wyjeździe, w przyszłym roku także chciałabym pojechać do Murzasichla i dalej zdobywać tatrzańskie szczyty. Bardzo dziękuję wszystkim opiekunom za poświęcony nam czas i za zorganizowanie licznych atrakcji.

Ewa Małek

Od 1 do 10 lipca przebywaliśmy na wyjeździe wakacyjnym w Murzasichlu . Dzięki niesamowitej kadrze opiekunów mogłam porządnie wypocząć i równocześnie naładować baterie! Na wyjeździe nie miałam czasu na nudę, mieliśmy masę różnych, ciekawych zajęć. Mam nadzieję że w przyszłym roku również będzie taki wyjazd.

Marlena Murawska

Długo nie zapomnę tego wyjazdu i będę miło wspominał spędzony czas  w Murzasichlu. Zwiedziłem góry, zdobyłem szczyty, nawiązałem nowe przyjaźnie. Mógłbym wiele wymieniać ale będę tylko przynudzać. Piszę się już teraz na następne WAKACJE Z BOGIEM.

Piotr Bachulski

DSC_02023