Piknik 8 tabl

W niedzielne popołudnie, 21 czerwca przy szkole w Poskwitowie, świętowaliśmy wraz z całą wspólnotą szkolną i środowiskiem lokalnym. Był to już VIII Piknik Rodzinny tym razem pod hasłem „Piknik z pasją”. Podczas pikniku nasi uczniowie, rodzice naszych uczniów, absolwenci oraz nauczyciele prezentowali swoje pasje instrumentalne, muzyczne, taneczne i sportowe. Swą obecnością zaszczycili nas m. in. Pan Wojciech Kozak Vice Marszałek Województwa Małopolskiego, Pan Józef Krzyworzeka Starosta Powiatu Krakowskiego, Pan Marek Piekara Vice Przewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego, ksiądz Proboszcz Ryszard Suchanowski, ksiądz prefekt Grzegorz Kozik. Pani Jolanta Zębala – Radna Gminy Iwanowice i sołtys wsi Poskwitów Nowy, Pani Ewa Patoła sołtys wsi Przestańsko, Pan Krzysztof Zadora dyrektor szkół w Naramie.
Mogliśmy przede wszystkim zobaczyć naszych wspaniałych, niezwykle uzdolnionych uczniów w ich występach indywidualnych: Julię Stempień, Milenę Gracę, Darię Pałetko, Marlenę Murawską, Aleksandrę Gracę, Patrycję Kłusek, Paulę Kusiak, Kaję Sikorę, Małgorzatę Tabor, a także usłyszeć występy chórów działających w naszej szkole: Pierwiosnek oraz Primavera, posłuchać niezwykłego koncertu w wykonaniu absolwentki Dominiki Murzyn, która grała na skrzypcach w kwartecie ze swoimi koleżankami.
Szczególnym punktem naszego programu był występ gości z krakowskiej szkoły tańca Jane Austine, którzy zaprezentowali nam piękne tańce angielskie z XIX w. Swoją pasję taneczną rozwija tam jedna z naszych nauczycielek, pani Karina. Wszystkim występ bardzo się podobał.
Niezwykłą częścią naszego spotkania, która zgromadziła wszystkich widzów przed sceną, był występ uczniów – pasjonatów zajęć karate, które w naszej szkole są prowadzone przez pana Dominika Rzepkę- wielokrotnego mistrza Polski, Europy i Świata w tej dziedzinie sportu. Zajęcia cieszą się niezwykłym zainteresowaniem, a z roku na rok przybywa chętnych. Ich występ wzbudził zachwyt.
Jak co roku swoje umiejętności taneczne prezentowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowywani pod profesjonalnym okiem pani Justyny Dragan. Oprócz tego mogliśmy zobaczyć pokazy układów tanecznych w wykonaniu starszych dziewcząt z klas IV- VI i gimnazjum.
Jednak piknik to nie tylko scena, ale szereg towarzyszących atrakcji. Przybyli goście z pewnością się nie nudzili. W tym roku przygotowaliśmy spotkanie z absolwentem naszej szkoły Konradem Gadziną, który zaprezentował nam dość nietypową pasję kręcenia długopisem, czyli penspinning. Kolejnym gościem był pan Piotr Prokopowicz, zawodowy wojskowy, który wraz ze swoim synem opowiadał o swojej pasji, zaprezentował broń oraz umożliwił próbę strzelania na strzelnicy. Nasza uczennica Ola Graca również prezentowała broń, na której ćwiczy uczestnicząc w treningach sekcji pistoletowej ,,Husaria”.

Ponadto w budynku szkoły zorganizowana była pokonkursowa wystawa pięknych prac plastycznych wykonanych w ramach Gminnego Konkursu ,,Iwanowickie Pejzaże” W polowej pracowni przyrodniczej goście mogli podziwiać talent plastyczny naszej uczennicy klasy III Weroniki Płatek, pani Barbary Młodeckiej oraz zdjęcia pana Pawła Kurbiela, który pasjonuje się fotografią oraz podróżami.
Uczeń oddziału przedszkolnego Kajetan Gaździcki wraz ze swoimi rodzicami zorganizował piękną wystawę swoich dzieł wykonanych z plasteliny oraz masy ceramicznej. Chłopiec zachęcał do wspólnej ,,plastelinowej” zabawy wszystkie dzieci, w zamian za zaangażowanie obdarowywał słodkościami.
Niezwykłą frajdą dla wszystkich dzieci była przejażdżka magiczną dorożką zaprzęgniętą w kucyki, zabawy na dmuchanej zjeżdżalni oraz malowanie twarzy. Podczas pikniku zawitała również straż z Miłocic oraz z Poskwitowa z całym swoim sprzętem i wyposażeniem, a dzieci mogły wsiąść do wozu i spełnić swoje dziecięce marzenie, żeby zostać strażakiem.
Podczas Pikniku Rodzinnego przeprowadzaliśmy również cenne akcje. We współpracy z Małopolskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża została zorganizowana akcja krwiodawstwa. Członkowie fundacji Sapere et Gaugere sprzedawali za symboliczne kwoty ozdoby oraz prace plastyczne przygotowane w ramach sobotnich warsztatów plastycznych prowadzonych przez panią Karinę Znamirowską oraz podczas zajęć plastyczno – technicznych prowadzonych przez panią Joannę Sobczyk. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na statutowe cele fundacji, która wspiera obydwie szkoły.
Przy okazji Pikniku nie mogło zabraknąć oczywiście czegoś do zjedzenia. Rodzice przygotowali dla gości obfity bufet, który serwował same smakołyki, grillowane kiełbaski, ciasta, lody, słodkie przekąski, napoje ciepłe i zimne.
Punktem kulminacyjnym VIII Pikniku Rodzinnego było niezwykłe sportowe wydarzenie, rozegrany został wspaniały mecz uczniowie kontra absolwenci, po czym odbyła się dyskoteka pod gwiazdami.
Niesamowitych wrażeń i emocji było co niemiara!

Iwona Chwierut