W roku szkolnym 2012/ 2013 w Publicznym Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie działa Koło Humanistyczne.

Do głównych celów pracy Koła należy: rozwijanie zainteresowań polonistycznych uczniów poprzez analizę i interpretację różnych tekstów kultury, kształcenie umiejętności redagowania form wypowiedzi, rozwijanie kompetencji czytelniczych, upowszechnianie wśród młodzieży kultury audiowizualnej i ikonograficznej, realizacja projektów edukacyjnych, udział gimnazjalistów w programach kulturalnych oraz konkursach.

Członkowie Koła Humanistycznego redagują wkładkę gimnazjalną „Głos Gimnazjalny” oraz działają w sekcji informacyjnej, przygotowując notatki i fotoreportaże z życia szkoły.

W I semestrze 2012/2013 Klubowicze uczestniczyli w Ogólnopolskiej Kampanii Stop Wulgaryzmom pl., redagując artykuły, felietony oraz biuletyny poświęcone kulturze i etyce słowa.

Wiele satysfakcji sprawiła młodym humanistom praca nad projektem edukacyjnym „Czy warto zimą tropić motyle?”, realizowanego w ramach programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Elementarz Korczaka”.

Członkowie Koła Humanistycznego wzięli udział w szkolnym konkursie literackim „Opowiem ci moją historię…”, ogólnopolskim konkursie na wypowiedź eseistyczną „Czy dzieci i ryby głosu nie mają” oraz konkursach poetyckich. Wspaniałą niespodzianką dla Klubowiczów był wielki sukces Mikołaja Dratwińskiego, który w VIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Na skrzydłach poezji. Nowe inspiracje” zdobył III nagrodę w kategorii dowolny utwór literacki.

Obecnie członkowie Koła Humanistycznego realizują projekt z cyklu „Tuwim Inspiruje” oraz przygotowują się do Szkolnej Akcji Literackich Bestsellerów.

Członkowie Koła Humanistycznego:

1. Anna Jasiówka