swiat dzien handlu1

9 maja II klasa gimnazjum podsumowała projekt edukacyjny: ,,Młody obywatel”, realizowany w ramach wiedzy o społeczeństwie.
Działania uczniów zorientowane były wokół szkolnych wyborów samorządowych i pogłębiania wiedzy dotyczącej produkcji i handlu towarami oznaczonymi certyfikatem: FAIR TRADE – SPRAWIEDLIWY HANDEL.
Jesienią uczniowie klasy II w ramach współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej pogłębiali swoją wiedzę na temat wyborów samorządowych i przeprowadzili ich symulację w naszym gimnazjum.
W II okresie roku szkolnego młodzież zdobywała informację na temat międzynarodowego ruchu konsumentów w krajach Globalnego Południa i nurtów ekonomii społecznej, której naczelną zasadą jest uznanie, iż człowiek jest ważniejszy od zysku. W maju uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przygotowali otwarte zajęcia, na których zaprezentowali właściwą postawę współczesnych konsumentów, odzież i produkty spożywcze pochodzące ze sprawiedliwego handlu oraz produkty regionalne.

swiat dzien handlu2
Zaplanowane przez nas działania pozwoliły na osiągnięcie dwóch podstawowych celów projektu: wzmocnienie postawy obywatelskiej młodzieży i utrwalanie świadomych wyborów konsumenckich.

koordynator projektu – Marzena Ciszewska