dzien patrona 2016

Dzień Patrona – Święto Szkoły to od wielu już lat bardzo ważne wydarzenie dla społeczności szkolnej jak i społeczności lokalnej. W dniu 9 października uroczystą mszą świętą zakończyliśmy obchody dni z naszym patronem św. Franciszkiem z Asyżu. W poprzednich dniach odbył się konkurs o patronie oraz ślubowanie uczniów klasy I szkoły podstawowej oraz klasy I gimnazjum. W tym uroczystym dniu było nam niezmiernie miło gościć ojców i braci Franciszkanów. Byli to Wikariusz Prowincji ojciec Mariusz Kozioł, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego ojciec Mariusz Orczykowski oraz bracia Maksymilian z Uzbekistanu i Stivenson z Ugandy. Swą obecnością zaszczycił nas również Poseł na Sejm Rzeczypospolitej pan Józef Lassota. Na uroczystości byli obecni także ksiądz prefekt Marcin  Żuchowicz, Ksiądz prefekt Dominik Koston, pani Ewa Wojciechowicz z miechowskiego hospicjum, dyrektor prowadzący szkołę w Damicach pan Tadeusz Basiak, dyrektor prowadzący szkołę w Naramie pan Krzysztof Zadora, pani Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Poskwitowie Małgorzata Mitka, przyjaciele, darczyńcy naszych szkół, nauczyciele emerytowani, grono pedagogiczne, a także licznie zgromadzeni rodzice, uczniowie oraz  mieszkańcy.
Ojciec prowincjał w czasie homilii zwrócił uwagę na to abyśmy nie zapominali w codziennym życiu o dziękowaniu Panu Bogu, bliźnim, rodzicom, nauczycielom za wszelkie dobro, które od nich  otrzymujemy. Jest to bardzo ważne, bo  uświadamia nam, że sami nie poradzilibyśmy sobie w codziennych obowiązkach i zadaniach i zawsze jest coś za co możemy podziękować.
Po zakończeniu uroczystej  mszy oraz okolicznościowych przemówieniach goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie udali się do szkoły na poczęstunek.

Anna Rerak

DSC_2014