Szlachetna paczka 2016 podsumowanie
W tym roku po raz drugi włączyliśmy się w akcję „Szlachetna Paczka” i przygotowaliśmy paczkę dla wybranej rodziny. W akcji tej uczestniczyła cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, wolontariusze SKC (którzy na ten cel pozyskali fundusze z kiermaszu ciast). Wspólnymi siłami udało nam się przygotować paczkę według zapotrzebowania wybranej przez nas rodzinie. Była tam żywność, środki czystości, obuwie, ubrania, poduszki, kołdra, pościel, garnki, filiżanki, upominki, słodycze. Dziękujemy wszystkim za otwarte serce i wszelki gest dobroci.

Paczkę tę przekazaliśmy 11 grudnia wolontariuszom z rejonu Proszowic.

PONIŻEJ PREZENTUJEMY RELACJĘ WOLONTARIUSZY Z PRZEKAZANIA PACZKI RODZINIE:
Wręczanie paczki przebiegało w magicznej atmosferze. Mama Anna rozpoczęła rozpakowywanie paczek. Córka Marysia siedziała w innym pokoju - wstydziła się tego całego zamieszania. Dopiero dzięki wsparciu mamy i wolontariuszki przyszła i razem rozpoczęły rozrywanie papieru świątecznego. Nad całą sytuacją czuwał Paweł od samego początku było widać, że na coś czeka.... Marysia rozrywała kolejne pudełka wyjmując po kolei: garnki, filiżanki, kołdrę. Wręczyła mamie poduszkę ortopedyczną na co pani Ania się wzruszyła i powiedziała, że w końcu się wyśpi. Marysia otwierała kolejne pudła... środki czystości... spożywkę... znowu środki czystości.... znowu spożywkę... pani Ania nie mogła nacieszyć się tymi wszystkim rzeczami. Nie spodziewała się, że dostaną tak dużo. Ale gdy malała liczba paczek do otwarcia wzrastało zdenerwowanie Pawła, widać było że nie mógł się doczekać na coś... na coś co było dla niego ważnym prezentem. PIŁKA!!!! Rzeczywiście ostatni prezent otwiera mama, chwila zastanowienia i ... JEST!! JEST!!! Jest piłka! Jest piłka dla Pawła!!! Gdy chłopak zobaczył swój prezent, jego oczy rozszerzyły się, złapał szybko piłkę i zniknął w drugim pokoju z pytaniem: "Mama nie pęknie?". Wszystkim nam ulżyło, zwróciliśmy wtedy uwagę na Marysia, która trzymając w ręku buty sportowe bała się je przymierzyć. Bała się że będą dla niej za duże . Pobiegła szybko do pokoju i wróciła z założoną na nodze siatkarską skarpetą... przymierzyła... DOBRE! DOBRE! Była szczęśliwa. Buty bardzo jej się spodobały. Chcieliśmy aby rodzina mogła się cieszyć prezentami we własnym gronie dlatego szybko pożegnaliśmy się i odjechaliśmy napełnieni magiczną atmosferą panującą w tym dniu w TEJ RODZINIE :)

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Chciałabym przekazać zarówno uczniom, nauczycielom jak i rodzicom że staliście się bohaterami nie tylko dla mnie, nie tylko dla innych wolontariuszy ale przede wszystkim dla rodziny, która dzięki Państwa pomocy będzie spędzała święta w spokojnej i rodzinnej atmosferze. W dzisiejszych czasach nie każdy potrafi zrobić coś dla innego za darmo, bez korzyści, Państwo jednak pokazali, że nie jest to takie trudne i zależy to jedynie od samego siebie. Szczególnie chciałabym podziękować Pani Renacie, która była szkolnym koordynatorem Szlachetnej Paczki, bez jej zaangażowania paczka nie byłaby tak znakomita. Dziękuje serdecznie dziewczynom ze Szkolnego Koła Caritas, bardzo miło mi było Was poznać, myślę, że jesteście wspaniałymi ludźmi i dzięki wspieraniu takich akcji jak Szlachetna Paczka będziecie miały wiele do powiedzenia w dorosłym życiu i sobie w nim świetnie poradzicie :)

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Pani Ania podczas obdarowywania jej prezentami prosiła o przekazanie podziękowań dla darczyńców. Prosiła aby przekazać że są wspaniałymi ludźmi i będzie się za nich modlić. Tego samego dnia w godzinach wieczornych otrzymuje telefon od pani Ani, która tłumaczy że nie pamięta czy dziękowała za prezenty i chciała zrobić to jeszcze raz gdy ochłonęła. Mówiła, że jest oszołomiona liczbą prezentów i ich jakością, Dziękuje serdecznie wszystkim którzy przyczynili się do stworzenia tej paczki.
Cieszymy się że przygotowana przez nas paczka wniosła radość do tej rodziny. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za otwarte serce i wszelki gest dobroci.

R.J.

szlachetna-paczka2