Prowadzone od kilku lat zajęcia  wioślarstwa halowego dla uczniów szkół w Poskwitowie,  to przede wszystkim poznawanie  ciekawej dyscypliny sportu, rozwój wytrzymałości uczniów i zdrowej sportowej rywalizacji oraz dla najlepszych szansa  uczestniczenia w zawodach ogólnopolskich.

Po raz kolejny w roku szkolnym 2011/2012  przyniosły także wymierne wyniki sportowe, medale, dyplomy i puchary.

3 grudnia 2011  reprezentacja szkół z Poskwitowa walczyła w IV Ogólnopolskich  Międzyszkolnych  Mistrzostwach  sztafet w wioślarstwie halowym.



W sali Specjalnego Ośrodka szkolono-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie odbyły się zawody uczniów na ergometrach.
Uczniowie  ( 84 osoby) startowali w 4 osobowych sztafetach, w kategoriach dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, z  Bydgoszczy, Poskwitowa i Krakowa .
Sztafety Szkół Podstawowych  wygrały dziewczęta i chłopcy   z SP im. Św.  Franciszka z Asyżu z Poskwitowa. Dziewczęta wiosłowały w sztafecie w składzie: Alicja Małek, Andżelika Patoła, Martyna Musiałek, Ewelina Burda, chłopcy: Damian Burda, Grzegorz Słota, Filip Wadowski, Maciej Wadowski, Szymon Góralczyk ( byli także klasyfikowani indywidualnie)
W Gimnazjum również dziewczęta z Poskwitowa ( Klaudia Chlebda, Katarzyna Bubak, Paulina Chwastek, Natalia Wadowska zabrały puchar do swojej szkoły, a chłopcy ( Mateusz Słota, Dominik Miska, Jakub Chwastek, Marcin Wykurz) musieli zadowolić się II miejscem ulegając mieszanej sztafecie krakowskich uczniów ( zawodników AZS AWF Kraków ).W szkołach ponadgimnazjalnych zacięty bój  toczyły sztafety uczniów SOSW z Krakowa i Bydgoszczy.

 

XV Mistrzostwa Polski  sztafet UKS - 21 .04.2012
W Jubileuszowych mistrzostwach sztafet UKS rozgrywanych  w Warszawie, Kraków reprezentowali zawodnicy UKS Salwator czyli uczniowie Gimnazjum z Poskwitowa oraz uczniowie SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących  w Krakowie .
Zawody rozgrywane były na ergometrach Concept 2.  Uczestnicy walczyli o zwycięstwo drużynowe – w czteroosobowych sztafetach liczony był czas wszystkich zawodników, ale były także medale za zwycięstwa indywidualne. Ponadto w tych zawodach prowadzona jest także punktacja klubowa.
Sztafeta chłopców w roczniku 1996 w składzie Mateusz Słota, Marek Kralka, Marcin Wykurz, Miska Dominik (wszyscy z jednego rocznika) wywalczyła III miejsce z czasem 6:27,17. Najlepszy z nich Mateusz Słota (1:31,6) zajął IV miejsce
W sztafetach dziewcząt  uczennice z Poskwitowa zajęły IV miejsce startując w kategorii rocznik 1996. Regulamin mistrzostw ustala, że sztafeta kwalifikuje się do kategorii według wieku najstarszego zawodnika. W składzie tej sztafety były dziewczęta młodsze ( Klaudia Chlebda r.1996, Agnieszka Salawa r.1997 (-swojej kategorii wiekowej indywidualnie była czwarta, i jeszcze młodsze Natalia Wadowska i Paulina Chwastek r.1998.
I jeszcze jedno IV miejsce dla UKS Salwator „NPS” to punktacja drużynowa Klubów. Tym razem niepokonani byli zawodnicy z Warszawy . Najlepszy z czasem 1:24,3 był Maksymilian Łempicki z UKS Dwójka w roczniku 1996, a drużynowo niepokonani byli zawodnicy WTW Warszawa.

 

XII Puchar Krakowa w wioślarstwie halowym - 22.05 2012

W Pucharze Krakowa biorą udział reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjum. W tym roku wystartowało 328 osób z 8 szkół podstawowych i 10 gimnazjum.

Tym razem sztafeta  chłopców   Mateusz Słota, Marek Kralka Dominik Miska Marcin Wykurz z Gimnazjum z Poskwitowa nie dała szans innym i  Puchar Krakowa pojechał ponownie do Poskwitowa Także reprezentacja SP – sztafeta chłopców była najlepsza

Grzegorz Słota, Maciej Wadowski, Damian Burda, Szymon Góralczyk, a Damian indywidualnie wywiosłował najlepszy czas 1:41,0

Dziewczęta z SP zajęły III miejsce w składzie : Ewelina Burda, Andżelika Patoła, Martyna Musiałek, Alicja Małek, a dziewczęta z Gimnazjum były drugie ( Paulina Chwastek, Natalia Wadowska, Agnieszka Salawa, Klaudia Chlebda)

 

Piknik Rodzinny w Poskwitowie -17.06 2012

Tym razem wioślarze oraz wszyscy, którzy chcieli spróbować wiosłowania „na sucho” pokonywali dystans mierzony licznikiem ergometru. Udało się w sumie przewiosłować 98 kilometrów i założenia, żeby dowiosłować do Ogrodu Botanicznego w Krakowie  zostały wykonane z nawiązką.

Sporo kilometrów „nabili” zawodnicy „złotej sztafety” z SOSW w Krakowie , ( po 6 kilometrów)  którzy gościli na Pikniku. Dzielnie wiosłowali wszyscy  uczniowie -uczestnicy zajęć z wioślarstwa halowego. Niektórym nie przeszkadzały nawet piękne odświętne stroje. Oczywiście dystans udało się pokonać dzięki wszystkim , którzy na ergometr usiedli , a swój kilometr dołożyła także Bronisława Kufel-Włodkowa.

 

Janusz Włodek – trener