21 maja 2010 r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole ,,Dzień Europejski”. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali ciekawe prezentacje poświęcone kolejnemu sąsiadowi Polski, państwu czeskiemu.

Klasy IV-VI przygotowały prezentacje w formie plakatów, które posłużyły za dekorację i w ciekawy sposób przybliżyły uczniom ogólne informacje o państwie czeskim.

Dzień Europejski poprowadzili uczniowie klasy II gimnazjum, która przygotowała również prezentację multimedialną dotyczącą historii Czech. Duży aplauz zyskała krótka inscenizacja przedstawiająca w sposób komiczny legendę o założeniu stolicy Czech – Pragi.

Uczniowie klasy III gimnazjum przedstawili informacje z zakresu geografii. Ponadto prezentacja klasy III wzbogacona była o ciekawe i godne zwiedzenia miejsca znajdujące się na obszarze Republiki Czeskiej.  Na koniec uczniowie odsłuchali hymn prezentowanego państwa.

Jako ostatnia wystąpiła klasa I gimnazjum, która również w formie prezentacji multimedialnej ukazała tradycję i kulturę Czech. ,,Smakowite ciekawostki”, czyli kulinarne przysmaki czeskie oraz wyroby z kryształów charakterystyczne dla tego państwa zainteresowały uczniów i ujęły swoją oryginalnością.