Tegoroczna , X już jubileuszowa edycja Gminnego Konkursu Plastycznego „Iwanowickie Pejzaże” przebiegała pod hasłem „Moje miejsce na Ziemi – moja piękna mała ojczyzna”. Chcieliśmy, aby młodzi twórcy właśnie w pracach plastycznych wyrazili swoją miłość do miejsca zamieszkania, do swojej wsi, do pięknych okolic, których u nas przecież nie brakuje. Wszystkie te urocze zakątki możemy podziwiać na naszej wystawie.

Konkurs już po raz dziesiąty mógł się odbyć dzięki życzliwości wielu osób: Wójt Gminy Iwanowice Pan Zbigniew Tomaszek objął honorowy patronat nad naszym  konkursem reównież po raz dziesiąty.
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Helena Nawalany oraz Przewodniczący Gminnej Komisji ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych Pan Stanisław Szymski ufundowali nagrody dla laureatów;
Szanowna Komisja Konkursowa w składzie: p. Helena Nawalany, Dorota Bartuś oraz Karina Znamirowska  po długich dyskusjach przyznała nagrody i wyróżnienia. Został pobity rekord  sprzed trzech, kiedy to napłynęło 487 prac, zatem jurorzy mieli bardzo trudne zadanie.
Konkurs zorganizowała p. Natalia Znamirowska we wspólpracy z p. Joanną Kowalską..Efekty konkursu:
W konkursie udział wzięły wszystkie przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach, szkoły podstawowe oraz gimnazja gminy Iwanowice.Na konkurs wpłynęły 509 prac.Przyznano 30 nagród i 14 wyróżnień regulaminowych, 2 nagrody specjalne ufundowane przez p. Michała Znamirowskiego – osobę prowadzą nasze szkoły oraz 24 nagrody dla uczniów szkół w Poskwitowie ufundowane przez Radę Rodziców. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe. Wszystkie szkoły otrzymały również dyplomy uczestnictwa w konkursie.

Natalia Znamirowska