Pogoda nam nie straszna, w tak ważnym dniu wbrew niej udało nam się bardzo uroczyście świętować Dzień Dziecka. Oj, działo się na piętrze edukacji wczesnoszkolnej, działo. Dla naszych uczniów mieliśmy przygotowane: rozgrywki sportowe, zabawy rytmiczno-taneczne zorganizowane przez Szkolne Koło Caritas, malowanie kredą na podłodze na dużych kartkach, seanse filmowe.

Wszystko odbywało się w odpowiedniej kolejności, w każdej sali na dzieci czekała inna zabawa-niespodzianka. Dopełnieniem radości była pyszna kiełbaska z grilla na śniadanko. To był wspaniały dzień pełen wrażeń, podczas którego wszystkie buzie były uśmiechnięte.
Wszystkim małym i dużym dzieciom z okazji ich święta jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia!

Mamo, tato chodźcie z nami
Damy Wam łąkę z kwiatami (...)

Tymi słowami rozpoczęliśmy przedstawienie przygotowane przez najmłodszych uczniów naszej szkoły zorganizowane specjalnie dla ich mam i tatusiów. To było piękne, słoneczne popołudnie, podczas którego uczniowie zaprezentowali wiersze, skecze, krótki spektakl i śpiewali wesołe piosenki. Dzieci tego dnia podkreślały jak ważne miejsce w ich życiu zajmują rodzice, jak bardzo ich kochają, cenią, podziwiają. Składały im najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Tego dnia nie obeszło się bez chwil wzruszeń, ale i też śmiechu. Goście zostali obdarowani prezentami samodzielnie wykonanymi specjalnie na tę okazję przez swoje pociechy. Na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez panie wychowawczynie.