W ostatnim tygodniu przed wakacjami (20 i 21 czerwca) przybyła do naszej szkoły z wizytą studyjną grupa czeskich nauczycieli ze jednej ze szkół w Opawie pod wodzą Pana Dyrektora Jiřiego Kupčika. Pierwszy dzień wizyty to wycieczka po Krakowie. Po Starym Mieście, Królewskim Trakcie i Wawelu oprowadzała czeskich Kolegów Karina Znamirowska. Drugi dzień upłyną na wycieczce do Ojcowa i Pieskowej Skały. Odwiedziliśmy również nasz zabytkowy kościół parafialny.

To rankiem, bowiem resztę dnia wypełniło poznawanie naszej szkoły: występ „Teatrzyku na schodkach”, spacer po Ogrodach naszych Przodków, prezentacja multimedialna na temat działań i osiągnięć naszej szkoły a także rozmowy na temat dalszej wspólpracy, określenie termatyki dalszych spotkań oraz wyznaczenie obszarów, w których nasze szkoły mogłyby wspólpracować. Rozmawialiśmy również o wymianie grup młodzieży z naszych szkól.

Wizyta zakończyła się uroczystym obiadem z udziałem Pana Wójta Zbigniewa Tomaszka wydawanym na część Gości przez Pana Michał Znamirowskiego i Panią Annę Rerak – dyrektor Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie.Wizyta przebiegała w niezwykle przyjemnej atmosferze, wzajemna życzliwość i serdeczność pozwalała przezwyciężać drobne bariery językowe. Teraz myślimy już o jesiennej rewizycie

Michał Znamirowski

Galeria: Anatol Butrym (Opava)