Pod takim hasłem, 5 czerwca przy Szkole Podstawowej i Publicznym Gimnazjum w Poskwitowie odbył się już IV Piknik Rodzinny.
To słoneczne, niedzielne popołudnie, podczas którego nieustannie rozbrzmiewała muzyka, z pewnością możemy zaliczyć do udanych. Różnorodność wykonawców sprawiła, ze każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Fani klasyki oraz miłośnicy śródziemnomorskich klimatów z pewnością docenili występ Wojciecha Terechowicza, któremu akompaniowała Olga Mytnik. Obdarzony operowym głosem absolwent krakowskiej PWST wykonał pieśni Mieczysława Karłowicza oraz popularne włoskie piosenki. Kolejny z zaproszonych gości, Piotr Restecki, pokazał, jak niesamowity może być dźwięk samej gitary. Wirtuozeria gry była dodatkowo pełniejsza dzięki świetnemu wokalowi Doroty Milcarz. Wspaniały był również występ krakowskiego Zespołu Pieśni i Tańca Małe Słowianki, podczas którego wraz z lajkonikiem mogliśmy śpiewać ludowe piosenki oraz podziwiać pokazy regionalnych tańców .

Utalentowani goście z pewnością byli ogromną atrakcją,  lecz to jednak autorskie występy uczniów i absolwentów szkół wzbudziły szczególny entuzjazm. Ze swoimi aranżacjami piosenek z  czołowych list przebojów, zaprezentował się zespół No Name. Szkolne chóry: dziecięcy Pierwiosnek i odrobinę starszy Primavera, prowadzone przez księdza Dominika Kostona i panią Urszulę Kubik, dały jak zawsze niesamowite i perfekcyjne koncerty. Wiele emocji wzbudził występ Primavery Plus, podczas którego dziewczęta wykonały znany wszystkim przebój Danuty Rinn Gdzie Ci mężczyźni.
Mimo sprecyzowanego hasła pikniku nie zabrakło innych atrakcji. Pozalekcyjne zajęcia, które odbywały się  w szkole przez cały rok, doczekały się swojej prezentacji. W kilku grupach wiekowych odbył się pokaz tańca przygotowany przez panią Justynę Dragan. Lekcje karate prowadzone przez pana Dominika Rzepkę również zaprezentowane zostały przed szerszą publicznością. Dzieciaki mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami, a trener, sensei Dominik posiadający tytuł 2 dana,  wzbudził niemałe zaciekawienie łamiąc deski ,,gołą ręką”.
Ciekawy program artystyczny był zdecydowanie mocnym punktem całego Pikniku. Jednak  nie tylko on zdecydował o sukcesie całej imprezy. Rodzice jak zawsze stanęli na wysokości zadania- zajęli się grillowaniem kiełbasek, a do degustacji mamy uczniów upiekły pyszne ciasta. Ponadto dla młodszych pociech przygotowano trampoliny i inne atrakcje, gdzie można było wesoło spożytkować nadmiar energii. Mimo nastroju całkowitej beztroski nie zapomniano o sprawach istotnych. PCK przeprowadził w szkole zbiórkę krwi i to z ogromnym sukcesem! Odbyły się również pokazy pierwszej pomocy,  zarówno dla tych młodszych, jak i odrobinę starszych.
Świetna zabawa powoli dobiegała końca, gdy popołudniowy piknik zamienił się w wieczorną dyskotekę pod gwiazdami. Po dniu wypełnionym  miłymi rozmowami na świeżym powietrzu i ogromem atrakcji  na pewno nie było nikogo, kto by  żałował swojego przyjścia na Piknik Rodzinny.
Wspólna zabawa nauczycieli, uczniów i rodziców po raz kolejny pokazała, jak w życiu szkoły ważna jest współpraca, jak dzięki dobrym chęciom i zaangażowaniu można stworzyć coś pięknego. Właśnie takie wydarzenia najbardziej zapadają w pamięć i to one po latach będą kojarzyć się ze szkołą. Warto zadbać o te wspomnienia oraz zauważyć i docenić to, co dzieje się wokół nas.
No i oczywiście liczyć na podobne spotkanie za rok.

Ewelina Burda

Jak co roku Piknik Rodzinny w Poskwitowie zgromadził tłumy. Przybyło do nas wielu ludzi w istocie całymi rodzinami.
Honorowymi Gośćmi pikniku byli Pan Marek Piekara – v-przewodniczący Rady Powiatu oraz Ksiądz Wikariusz Dominik Koston, o których Pan Michał Znamirowski – osoba prowadząca szkołę – powiedział; „bez współpracy na co dzień tych ludzi wizerunek Szkoły byłby zupełnie inny”.  Swoją obecnością zaszczycili nas również v-Marszałek Województwa Małopolskiego – Wojciech Kozak i Starosta Krakowski – Józef Krzyworzeka, władze samorządowe na czele z wójtem gminy Iwanowice Panem Zbigniewem Grzybem oraz Przewodniczącym Rady Gminy Edwardem Stopińskim. Radość swoją obecnością sprawił nam również proboszcz iwanowickiej parafii – Ks. Ryszard Suchanowski.
Warto podkreślić, że po raz pierwszy w naszej okolicy przeprowadzona była otwarta akcja krwiodawstwa przez Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie. Akcja przyniosła nadspodziewanie dobre rezultaty ( 13 osób oddało krew 17 zostało zarejestrowanych a ponad 20 osób pytało szczegółowo o zagadnienia związane z krwiodawstwem. Ze strony krakowskiego PCK akcję koordynowała Pani Magdalena Sobesto-Wiejak.
Ważnym elementem każdego pikniku jest pogoda, a ta mimo pewnych pogróżek z jej strony utrzymała się do końca imprezy w należytej formie. Można powiedzieć krótko: IV Piknik Rodzinny się udał!!!

(posk.)

Fotogaleria cz. 1