wycieczka do ojcowa2017

7 czerwca 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I i II wybrały się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Najpierw zwiedziły Zamek w Pieskowej Skale, w którym mogły podziwiać obrazy, rzeźby, meble, tkaniny i inne piękne przedmioty z dawnych czasów. Okazało się to ciekawą zabawą, ponieważ dzieci robiły to biorąc udział w grze edukacyjnej. W nagrodę za poprawne wykonanie zadania otrzymały pieczęć z herbem „Starykoń”, należącym do pierwszych właścicieli Zamku Pieskowa Skała. Kolejnym punktem wycieczki było przejście do Maczugi Herkulesa zwanej też Sokołową Skałą. Następnie, po przejechaniu autokarem do Ojcowa, szlakiem turystycznym, wyruszyły do Jaskini Łokietka. Po drodze kilka razy zastanawiały się, czy to nie o ten właśnie wystający korzeń, który widzą, według legendy zwichnął nogę koń księcia Władysława Łokietka, uciekając przed wojskami króla czeskiego Wacława. Po dotarciu do celu, wraz z przewodnikiem, zwiedziły Jaskinię Łokietka – salę rycerską, kuchnię i sypialnię. Na ścianach groty można było zobaczyć nacieki kształtem przypominające m.in. słonie, orła, niedźwiedzia, strusia czy krasnala. W powrotną drogę ruszyły szlakiem prowadzącym przez utworzoną ze skał Bramę Krakowską. Następnie uczestnicy wycieczki zmęczeni, ale zadowoleni, że mogli zobaczyć miejsca, które znają z legend, wrócili do domu.

M.K.

1 (8)