20 marca 2009, kiedy zakończył się Szkolny Dzień Zdrowia odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Panią dr Zofią Włodarczyk z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Pani Zofia Włodarczyk jest autorką licznych publikacji o ogrodach i kolekcjach roślin biblijnych np.: „Siedem zbóż biblijnych i ich symbolika”. Prowadzi wiele spotkań wykładów o tej tematyce. Jest również autorką projektów i realizacji takich ogrodów; m. in. w Proszowicach.

Autorka opowiadała o roślinach w ogrodach biblijnych oraz ich symbolice. Radziła jak rozpocząć pracę w takim ogrodzie oraz jak sprawić, by był bogaty i kolorowy. Zadeklarowała również pomoc merytoryczną w prowadzeniu naszych Ogrodów Przodków.

Ola Plizga

[Myślimy, że nasz Ogród Biblijny nabierze w tym roku jeszcze większego blasku. (red.)]