MIĘDZYSZKOLNE MISTRZOSTWA
w wioślarstwie halowym
"ZŁOTE WIOSŁO"
Poskwitów 04.06. 2009 r.

Mistrzostwa w wiosłowaniu „na sucho” zorganizowane w szkole w Poskwitowie z okazji Dnia Dziecka, były także wspaniałym Dniem Sportu, który zdominowany został przez wioślarstwo, chociaż odbywały się różne gry i zabawy sportowe dla wszystkich.

Zmagania odbywały się na 4 ergometrach Concept 2 z oprogramowaniem komputerowym. Uczestnicy z 7 szkól (podstawowych i gimnazjum) mogli śledzić swoje zmagania na ekranie, który każdy bieg pokazywał jako wyścig łódek wioślarskich. W zawodach uczestniczyli uczniowie z Poskwitowa, Grzegorzowic, Damic oraz Ośrodka dla Niewidomych i Niedowidzących w Krakowie, którzy startowali w sztafetach 4-osobowych. Każda sztafeta w kategoriach dziewcząt i chłopców szkól podstawowych i gimnazjum walczyła o dyplomy oraz zbiorową punktację dla szkół, dla których nagrodą były puchary. Za najlepsze trzy miejsca indywidualnie przyznawane były medale. Głównym trofeum dla SP i dla Gimnazjum było ZŁOTE WIOSŁO.

Walka była bardzo wyrównana, i padły doskonałe czasy.

3. Dawid Stąpała
(wszyscy z Poskwitowa i sztafeta chłopców zajęła I miejsce).

Gimnazjum dziewczęta
1.Anna Cerek ( poprawiła swoją „życiówkę”) czas 1:47,
2. Agata Kurbiel
3. Dominika Wypchał ( wszystkie z Poskwitowa)

Sztafeta dziewcząt z Gimnazjum w Poskwitowie zajęła I miejsce

Podobnie było wśród chłopców

1. Jarosław Wieczorek (poprawiona „życiówka”) 1:32,3
2. Karol Mitka1:33,0
3. Jakub Rerak1,34,0 (te czasy pozwalają na miejsca w czołówce ogólnopolskiej)

Bardzo dobrze wiosłowali także uczniowie z Gimnazjum w Grzegorzowicach, którzy zajęli II miejsce w sztafecie, ale tworzyli zgrany zespół z bardzo wyrównanymi czasami nie przekraczającymi 1:45.

Wśród uczniów Ośrodka z Tynieckiej w Krakowie kategorię dziewcząt wygrała Karolina Gradzik a najlepszym wśród chłopców był Józef Ignaciak ( 1:34,0), a drugi Rafał Sitek osiągnął czas 1:43,8 ( także bardzo dobre czasy!).

Świetnie wypadły także Panie Nauczycielki, które zmagały się w biegach VIP, a nagrodą dla nich były lizaki.

Rosną także następcy wioślarzy w Poskwitowie. Można to było zauważyć w biegach dodatkowych, w których świetnie radzili sobie uczniowie klasy III

Główne trofea- Złote wiosła zostały w SP i Gimnazjum w Poskwitowie. Ale jak twierdziła dyrektor szkoły Anna Rerak i Michał Znamirowski ( wielcy sympatycy sportu i wioślarstwa), będzie to trofeum przechodnie, bo w przyszłym roku na pewno odbędą się podobne mistrzostwa. Nad całością zawodów czuwał nauczyciel WF, trener wioślarstwa Janusz Włodek