NASZ PRZYJACIEL – BRAT PIOTR PRZYJĄŁ ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE

W dniu 30 maja bieżącego roku w Bazylice Św. Franciszka z Asyżu w Krakowie miały miejsce święcenia kapłańskie braci Franciszkanów. Przyjął je m.in. Brat Piotr Dąbek, który często odwiedzał naszą szkołę oraz dał się poznać jako utalentowany wokalista, gitarzysta i lider znanego nam zespołu „Fioretti”.

Bardzo cieszymy się, że mogłyśmy tam być i przeżywać wspólnie z zebranymi tam ludźmi oraz przede wszystkim braćmi przyjmującymi święcenia. Była to uroczystość pełna wzruszeń.

Życzymy Ci Ojcze Piotrze, podobnie jak Ojciec Biskup, abyś był „wiarygodnym i świętym kapłanem” oraz dużo błogosławieństwa Bożego w posłudze kapłańskiej.

Dominika Mucha, Justyna Piekara

„Moim pragnieniem było celebrować jedną z moich pierwszych Mszy świętych właśnie w Waszej szkole ze względu na więź jaka łączy mnie Wami, zarówno z osobami wychowującymi młodzież i dzieci (nauczyciele, rodzicie), jak i z samymi uczniami. Chciałem podzielić się tym darem kapłaństwa, który nie dawno otrzymałem od Pana Boga, bo 30 maja br. przez włożenie rąk franciszkańskiego biskupa o. Stanisława Dowlaszewicza, na co dzień pracującego w Boliwii. Skierowałem swe „kroki” do Poskwitowa, aby pomodlić się z całą miejscową społecznością i podziękować Bogu za dar tej szkoły i tego, co się w niej dokonuje – za Bożą formację „młodych serc” poprzez naukę, kulturę, sztukę, sport etc. Zawsze zostaniecie w mojej pamięci jako przykład ludzi odważnie głoszących Chrystusa nie tylko przez słowa, ale przede wszystkim przez czyn i prawdę przekazywaną tym, których spotykacie. Jestem dumny z tego, że mój święty Zakonodawca, jest patronem Waszej szkoły. Sam staram się zrozumieć i jestem wciąż „w drodze” by poszukiwać, co znaczy być „bratem mniejszym”. Bliskie są mi również słowa, które widnieją na kamiennej tablicy przed Waszą szkołą: „Bądź człowiekiem wśród stworzeń, bratem między braćmi”. Niech to motto wciąż nas motywuje do pójścia „dalej”, „głębiej” i „owocniej” w życie!!! Dziękuję jeszcze raz za Wasze przyjęcie, za sympatię i braterskie spotkanie.

Niech Pan obdarzy Was pokojem!!!”
brat Piotr Dąbek – franciszkanin

Pokój i Dobro!

Są wiadomości, które kiedy przychodzą zaskakują nas, wprawiają najpierw w pewnego rodzaju osłupienie, przechodzą po jakimś czasie w radosne wzruszenie, by w końcu przemienić się w stan ducha radosny i podniosły. W takim stanie właśnie się znajduję.

A to za sprawą Ojca Piotra, naszego dzisiejszego Prymicjanta i uroczystej Mszy św.

Pokój i Dobro – niechaj te słowa franciszkańskiej dewizy towarzyszą Bratu przez cały czas kapłańskiej posługi. Niechaj Ojciec odnajduje w nich coraz to nowe znaczenia i konotacje na pożytek ludziom i Panu Najwyższemu na chwałę.

Życzę również by pokój i dobro dotykały Ciebie, Bracie Piotrze, w życiu codziennym, w zakonie, w pracy edukacyjnej z młodzieżą, którą wkrótce podejmiesz, w nowej parafii w Zielonej Górze i wszędzie tam, dokąd zaprowadzą Cię zamierzenia Opatrzności.

Bądź stworzeniem wśród stworzeń Bratem między Braćmi – to słowa z Dekalogu św. Franciszka z Asyżu, które kilkanaście lat temu wyryliśmy na granitowym głazie i umieściliśmy w szkolnym ogródku jako dewizę, której chcemy być wierni. Bracie Piotrze proszę byś zechciał wesprzeć nas w tym pragnieniu
w swoich modlitwach.

Chciałem Ojcu Piotrowi w imieniu nas wszystkich serdecznie podziękować:

za to, co dla nas zrobił

za to, że o nas pamiętał,

za Mszę świętą prymicyjną za nas i dla nas, za to że zebrał nas tu wszystkich i zjednoczył wokół Stołu Pańskiego.

Dziękujemy serdecznie. Bóg zapłać.

Życzenia po Mszy św. prymicyjnej
złożone przez Michała Znamirowskiego