W bieżącym roku szkolnym szkoła podstawowa przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Programu Mały Mistrz. Program jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, skierowany szczególnie do uczniów klas I- III.

dary sportowe

Główne cele programu to:
- Poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas I-III.
- Wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w zaplanowaniu i przeprowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej.
- Promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową.
- Monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III szkół podstawowych.
- Określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów.
- Zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.
Koordynatorem programu w województwie małopolskim jest Małopolski Szkolny Związek Sportowy, w szkole funkcję tę pełni pani Joanna Kowalska

Dzięki przystąpieniu do programu szkoła pozyskała sprzęt sportowy o wartości 1500 zł.
Przyczyni się on niewątpliwie do uatrakcyjnienia zajęć wychowania fizycznego i zachęcenia dzieci do spędzania czasu w aktywny sposób.

Anna Rerak