szlachetna paczka 2017 podsumowanie
W tym roku po raz trzeci włączyliśmy się w akcję „Szlachetna Paczka” i przygotowaliśmy paczkę dla wybranej rodziny. W akcji tej uczestniczyła cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, wolontariusze SKC (którzy na ten cel pozyskali fundusze z kiermaszu ciast). Wspólnymi siłami udało nam się przygotować paczkę według zapotrzebowania wybranej przez nas rodzinie. Była tam żywność, środki czystości, poduszka, kołdra, pościel, koc, czajnik, książki, upominki, słodycze. Dziękujemy wszystkim za otwarte serce i wszelki gest dobroci.
Paczkę tę przekazaliśmy 9 grudnia wolontariuszom z rejonu Kraków- Stare Miasto.

R.J.

PONIŻEJ PREZENTUJEMY RELACJĘ WOLONTARIUSZY Z PRZEKAZANIA PACZKI RODZINIE:

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Pani Aleksandrze zabrakło słów, kiedy zobaczyła ilość wniesionych paczek. W trakcie wnoszenia co chwilę pytała: "Pani Olu, ale to już ostatnia prawda? Przecież już wystarczy". Była oszołomiona ilością i zawartością paczek. W rozpakowywaniu towarzyszył jej kilkuletni wnuczek oraz my- wolontariusze, ponieważ pani Aleksandra nie była w stanie podnieść rzeczy. Pytając czy potrzebuje pomocy w układaniu produktów odpowiedziała: "Poradzę sobie, to będzie dla mnie czysta przyjemność, kiedy wszystko po kolei poukładam we właściwym miejscu, będę mogła się nacieszyć wszystkim sama". Pani Aleksandra była również mile zaskoczona radiem, którego się nie spodziewała. Wolontariusze od razu uruchomili sprzęt i włączyli świąteczną nutę.
Co chce przekazać wolontariusz?
Z mojej strony, jako wolontariusza Szlachetnej Paczki, chciałam z całego serca podziękować wszystkim uczestnikom, którzy tworzyli tę Paczkę. Jesteście NIESAMOWICI! Daliście wyraz wielkiego zaangażowania i wielkiego serca! Byłam dumna z całego prezentu jadąc do rodziny, a w trakcie rozpakowania uśmiech nie schodził z twarzy nikomu! Życzę Wam wszystkim wesołych, rodzinnych Świąt! Dużo uśmiechu i miłości oraz zdrowia, bo ono jest najważniejsze! ;))
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Pani Aleksandra chciała z całego serca podziękować Darczyńcom, którzy skompletowali całą paczkę i przekazać życzenia świąteczne: Wesołych i spokojnych Świąt spędzonych w rodzinie.

Drogi Darczyńco, w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami!
Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna.
Dziękujemy!

Zespół SZLACHETNEJ PACZKI