wykleci2020

„Przyjdzie zwycięstwo… Jeszcze Polska nie zginęła!”
Mjr Hieronim Dekutowski „Zapora”

Dzień Bohaterów Niezłomnych został upamiętniony w naszej społeczności szkolnej. Zorganizowaliśmy szkolny konkurs historyczny pt. „Żołnierze Wyklęci - Pamiętamy”. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów współczesną historią, poznanie patriotów, często bardzo młodych, którzy nie poddali się władzy komunistycznej i zapłacili najwyższą cenę. Stracili życie i przyczynili się do zwycięstwa Polski. Uczniowie przygotowali piękne prace o wybranych bohaterach. W konkursie wzięło udział 12 uczniów (J.Szaleniec, J.Daniel, N.Radłowska, E.Kralka, P.Kowal, S.Kolawa, K.Kubik, E.Bober, A.Chwastowska, O.Kazana, N.Czekaj, K.Herjan ). Prace zostały nagrodzone dyplomami i ocenami. Uczniowie chętni będą brali także udział w biegach – 8 marca w Naramie, które upamiętnią Żołnierzy Wyklętych. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

Elżbieta Zębala