szach maks2020

Uczniowie naszej szkoły: Monika Szaleniec, Patryk Kurbiel, Jakub Rajpold i Oskar Proszowski wzięli udział w ogólnopolskim internetowym konkursie SzachMaks.
Utarło się, że szachy są pojedynkiem, walką pomiędzy dwoma graczami. Gramy tak silnie jak przeciwnik pozwala. Bez wątpienia jednak w dowolnej pozycji istnieją ruchy słabe, dobre, bardzo dobre i najsilniejsze. Są też pozycje w których do zwycięstwa lub utrzymania remisu prowadzi tylko jedno – mistrzowskie posunięcie.Na tym właśnie polegał SzachMaks. Największym rywalem uczestników był czas i precyzja. Do rozwiązania były 24 pozycje o różnym poziomie trudności, od matów w jednym ruchu po skomplikowane taktyczne zagrania. W każdej pozycji trzeba było wskazać najlepsze posunięcie.Konkurs ten wyróżniało to, że odbywał się na komputerach, tabletach lub smartfonach. Pomimo, że nasi uczniowie nie zdobyli wysokich miejsc, mając na uwadze, że był to konkurs ogólnopolski i brało w nim udział ponad 600 uczestników - wykazali się ogromną wiedzą, sprytem oraz umiejętnościami gry w szachy. Gratulujemy uczniom chęci i zaangażowania.

J.M.