eco projekt poskwitow

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Działaj z imPETem!”, jest długofalowym działaniem edukacyjnym, z zakresu edukacji ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET, a także ich recyklingu. To projekt edukacyjny, w którym zachęca się dzieci do dbania o środowisko, głównie poprzez segregację odpadów. Ma na celu krzewienie eko podstawy i tworzenie eko nawyków od najmłodszych lat. Organizatorzy szczególny nacisk kładą na butelki PET, które są powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych. Uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą realizację programu rozpoczęli we wrześniu, a zakończyli go w dniu 21 marca – Dzień Ziemi. W ramach zadania uczestniczyli w wykładach online, stworzyli gazetkę informacyjną na szkolnym korytarzu i zmagali się w klasowym konkursie ekologicznym. Konkurs trwał przez cały okres realizacji programu. W każdym miesiącu na szóstoklasistów czekało inne zadanie. W realizacji projektu nie przeszkodziła nam praca zdalna. Były to zarówno prace plastyczno-techniczne, zadania wiedzowe czy logiczne łamigłówki. Tak powstały plakaty promujące działania naszego projektu, świąteczne ozdoby choinkowe, czy budowle śnieżne z wykorzystaniem butelek PET. Po podliczeniu punktów ze wszystkich zadań, wyniki prezentują się następująco:

I miejsce: Kamil Tarko
II miejsce: Mateusz Wieczorek
III miejsce: Daniel Celej

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom klasowych zmagań. Mam nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności będą przez Was pielęgnowane każdego dnia. Laureatów zapraszam po odbiór dyplomów i nagród, a wszystkich uczestników zmagań po odbiór drobnych upominków!

K.N.