Szlachetna paczka 2015

W tym roku po raz pierwszy włączyliśmy się w akcję „Szlachetna Paczka” i przygotowaliśmy paczkę dla wybranej rodziny. W akcji tej uczestniczyła cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, wolontariusze SKC (którzy na ten cel pozyskali fundusze z kiermaszu ciast). Wspólnymi siłami udało nam się przygotować paczkę według zapotrzebowania wybranej przez nas rodzinie. Była tam żywność, środki czystości, obuwie, ubrania, poduszka, pościel, ręczniki, garnki, firanki, torebka, upominki, słodycze. Dziękujemy wszystkim za otwarte serce i wszelki gest dobroci.
Paczkę tę przekazaliśmy 12 grudnia wolontariuszom z rejonu Proszowic.
Poniżej prezentujemy relację wolontariuszy z przekazania paczki rodzinie:

Drogi Darczyńco, razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!
Dziękujemy za czas oraz zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:
Rodzina była niezwykle zdziwiona kiedy zobaczyła ogromny paczkowy samochód, który pojawił się na ich niewielkim podwórku. Nie do końca rozumieli, co się dzieje, ponieważ postanowiliśmy zrobić im niespodziankę i nie zapowiedzieliśmy wcześniej swojego przyjazdu. Wszyscy członkowie rodziny po kolei wychodzili i witali się z nami, wciąż bardzo zdziwieni. Kiedy dostali do rąk paczki, które musieliśmy wspólnymi siłami przetransportować do domu, zdziwienie powoli zaczęło ustępować pojawiającej się radości. Zaczęło do nich docierać, że właśnie dostali od nieznanego Darczyńcy ogrom rzeczy, których nawet nie spodziewali się otrzymać. Mama wraz z Kasią i Michałem musieli chwilę się napatrzeć na wszystkie rzeczy, nim postanowili zabrać się za ich otwieranie. Kiedy zaczęli wszystko rozpakowywać i przeglądać w ich oczach można było dostrzec łzy radości. Nie spodziewali się, że może ich spotkać tak wspaniały prezent z okazji Świąt. Trudno im było nawet znaleźć słowa na wyrażenie tego, co czują. Kasia i Michał od razu zaczęli od przymierzania butów. Okazały się one idealne i naprawdę im się spodobały. Pani Annie najbardziej ze wszystkiego spodobała się poduszka, to właśnie o niej marzyła. Dodatkowo wszyscy cieszyli się niezwykle z ogromu żywności. Największa radość pojawiła się też na widok słodyczy. Od razu rodzina przeszła do degustacji słodkości. Chyba właśnie tego im od dawna brakowało - naprawdę podstawowych rzeczy.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Bardzo dziękuję za bardzo miłą i owocną współpracę. Myślę, że prezent, który wspólnymi siłami przygotowaliście był wspaniały i w stu procentach spełnił nasze paczkowe kryteria. Radość rodziny była naprawdę niesamowita i dała im na pewno sporą dawkę energii do działania i nie tylko. Pozwoliło to całej trójce uwierzyć, że są jeszcze ludzie, którzy gotowi są im bezinteresownie pomóc. Wszystkie rzeczy, które znalazły się w paczkach były super. Rodzina dosłownie ze wszystkiego niewyobrażalnie się cieszyła. Mam nadzieję, że Wam również spodobało się robienie paczki i też dało Wam wiele radości i energii! Bardzo serdecznie zapraszam do współpracy również za rok.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc i zainteresowanie. Dzięki Waszej ogromnej pomocy te Święta będą zdecydowanie lepsze niż wszystkie poprzednie. Dzięki Wam na naszych twarzach znowu zagościł uśmiech.
Dziękujemy, że byliście razem z nami!!!

R.J.

szlachetna paczka2