Czytanie o Polsce2018

21 marca klasa II gimnazjum przygotowała spotkanie czytelnicze dla klasy III szkoły podstawowej. Chcieliśmy w ten sposób uczcić zbliżającą się 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Na początku została odczytana legenda ''O Lechu i białym orle'' przez gimnazjalistki, następnie dzieci zostały zaproszone do odegrania scenek. Wybrano ochotnika z trzeciej klasy, aby został w przedstawieniu królem (w tej roli wspaniale spisał się Daniel). Jego zadaniem było przyjąć gości z innych krajów, czyli przebranych starszych kolegów. Poznaliśmy Szwajcara, Rosjanina, Francuza, miłego pana ze Stanów Zjednoczonych oraz sympatyczną dziewczynę z Hiszpanii. W czasie scenki przedstawiciele innych państw pytali króla, jakie smaczne potrawy można zjeść w Polsce, jakie legendy czytają polskie dzieci, jakiej muzyki słuchają, w co się ubierają.
Królowi pomagały wszystkie dzieci, które wymieniały to, co lubią najbardziej w Polsce. Na zakończenie poczęstowaliśmy naszych młodszych kolegów specjałami z dalekich krajów: muffinami, bagietkami, czekoladą, mandarynkami, sokiem pomarańczowym i prażynkami. Całe spotkanie przebiegło w sympatycznej i miłej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili.
Dziękujemy klasie III i pani wychowawczyni za ciepłe przyjęcie. Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Agnieszki Gaduli-Sikory za pomoc w organizacji spotkania.

Marlena Murawska