UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

Rok szkolny 2013/2014

W bieżącym roku szkolnym głównymi kierunkami w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej było:

1. Wdrażanie do praktyki wniosków z analiz przeprowadzonych egzaminów zewnętrznych;

2. Zwracanie uwagi na motywującą rolę oceny;

3. Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych;

4. Wzmacnianie roli samokształcenia w procesie edukacyjnym;

5. Kształtowanie umiejętności kluczowych;

6. Praca nad organizowaniem procesów edukacyjnych w sposób sprzyjającym uczeniu się;

7. Stosowanie w procesie dydaktycznym metod problemowych i pracy grupowej;

8. Prac na podniesieniem kultury osobistej uczniów;

9. Podejmowanie działań w celu integracji społeczności gimnazjum;

10. Realizacja Programu edukacji zdrowotnej;

11. Zwracanie uwagi na bezpieczeństwo uczniów

W mojej ocenie w bardzo dużym stopniu udało się nam te zadania zrealizować.

W tym roku uczniowie gimnazjum brali udział w konkursach kuratoryjnych, w konkursach artystycznych, sportowych, o czym na bieżąco informowaliśmy na facebooku, stronie internetowej, w gazecie szkolnej oraz na apelach. Organizowane były uroczystości, realizowane projekty i przesięwzięcia.

Były to mi. in:

1. Obchody jubileuszu 100 lecia szkoły;

2. Kuratoryjne konkursy przedmiotowe: geograficzny, biologiczny, biblijny;

3. Gminne Biegi Niepodległości;

4. Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych;

5. Międzyszkolny Konkurs  Pięknego Słowa Mój Kraków- cz. Plastyczna

6. Puchar Prezydenta Krakowa w wioślarstwie halowym;

7. Międzyszkolne Zawody Szachowe;

8. Udział ucznia kl. I w finale Międzynarodowego konkursu Informatycznego Baltie 2014;

9. Puchar Wójta Gminy Iwanowice w piłce nożnej – II miejsce

10. Uzyskanie Tytułu Szkoły w Ruchu za realizację projektu „Ćwiczyć każdy może”

11. Nowe akcje charytatywne– Wyślij pączka do Afryki, Rodzina rodzinie – pomoc dla Ukrainy;

12. Udział uczniów w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”;

13. Wizyta w zaprzyjaźnionym Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Żylinie na Słowacji;

14. Projekt „Młodzi głosują” – realizowany w ramach WOS

15. Małopolski projekt „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” realizowany przez SKC

16. Projekt Trzymaj Formę;

17. Szkolny Program Edukacji Zdrowotnej;

18. Realizacja Projektu unijnego Dobrze – Lepiej – Najlepiej – III Etap współfinansowanego z Eurpejskiego Funduszu Społecznego dającego wszystkim uczniom możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych oraz wyrównawczych, w zimowym i letnim obozie naukowo wypoczynkowym, ,w wycieczce do Warszawy, w wyjazdach na halę sportową oraz na basen.

Uczestnictwo w tych zajęciach z pewnością przyczynia się do rozwoju zainteresowań, zdolności, naszych uczniów, pozwala na wykorzystanie w jeszcze większym stopniu potencjału, który przecież każdy posiada, potrzeba tylko chęci aby go rozwijać.

Moi drodzy gimnazjum to bardzo ważny etap w waszej karierze uczniowskiej, tutaj zdobywacie podstawy do dalszego kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych, a potem na studiach, a wiemy wszyscy, że dobre wykształcenie jest dzisiaj warunkiem do otrzymania dobrej pracy.

Uczniowie kl. III żegnają naszą szkołę. Po wakacjach będziecie już w nowych szkołach, wśród nowych kolegów, i z nowymi nauczycielami. Niewątpliwie jest to bardzo duża zmiana zawłaszcza dla uczniów, którzy rozpoczęli swą karierę uczniowską od oddziału przedszkolnego.(byli z nami 10 lat) Życzę Wam byście dobrze poradzili sobie w wybranych szkołach. Starajcie się pamiętać o tym wszystkim, co przekazywali wam nasi nauczyciele, pamiętajcie o wartościach jakie wpajaliśmy wam przez czas nauki w naszej szkole.

Niech mottem dla was będą słowa niemieckiego filozofa, lekarza laureata nagrody nobla Alberta Schweitzera

To, co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje znaczenie Twojemu życiu.

Bądźcie więc aktywni, czyńcie same dobre rzeczy, byście mieli poczucie dobrze wypełnianych obowiązków, które przed wami się pojawią, a będzie ich coraz więcej;

Chciałabym również przy tej okazji serdecznie podziękować Panu Michałowi Znamirowskiemu za prowadzenie szkół z ogromnym oddaniem i zaangażowaniem, za pomoc i wsparcie.

Dziękuję bardzo wszystkim nauczycielom za bardzo dobrą pracę, za zaangażowanie, za dodatkowy czas poświęcony uczniom, jeżeli tylko tego potrzebują, za podejmowanie wielu cennych inicjatyw dzięki czemu szkoła cały czas się rozwija, za dobrą współpracę i tworzenie bardzo dobrego zespołu. Dziękuję Paniom woźnym, p. sekretarce, p. konserwatorowi.

Serdeczne podziękowania kieruję do rodziców, którzy współpracują ze szkołą służą zawsze pomocą gdy tylko się o to zwrócimy, Dziękuję za działania na różnym polu, bo to przecież pomoc przy różnych pracach remontowych w szkole i na terenie wokół, czy przy organizacji z uroczystości i imprez.

Szczególnie chciałabym podziękować Panu Pawłowi Maciejaszowi, Panu Leszkowi Kralce, Panu Adamowi Duszy oraz Rodzicom z Rady Rodziców i trójek klasowych za wszystkie działania podejmowane na rzecz szkoły i naszych uczniów, a waszych dzieci.

Dziękuję szczególnie rodzicom, z którymi dzisiaj się rozstajemy, ale zawsze do nas zapraszamy.

Na zakończenie życzę wszystkim dobrego wypoczynku, dużo słońca i miłych wakacji. Proszę pamiętać o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacyjnych wypraw i zabaw.

Anna Rerak

patrz galeria