Finałowy mecz o Puchar Wójta Gminy Iwanowice w roku 2014 przyniósł wiele emocji, gdyż spotkały się dwie drużyny naszej gminy. Gospodarze, reprezentacja Gimnazjum z Iwanowic podejmowała 6 czerwca zespół z Poskwitowa. Spotkanie rozgrywane było w bardzo szybkim tempie, a obie drużyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, tworząc świetne i do końca trzymające w napięciu widowisko. Już pierwsza, bezbramkowa połowa przyniosła wiele niewykorzystanych sytuacji podbramkowych. Na mocne, lecz mało precyzyjne strzały z dystansu zawodników z Iwanowic dzielnie swoimi kombinacyjnymi akcjami odpowiadali reprezentanci Poskwitowa.
Druga połowa zaczęła się od huraganowych ataków drużyny z Iwanowic, co sprawiło, że na tablicy wyników widniał rezultat 3-0 dla gospodarzy. Lecz nagle na 5 minut przed końcem spotkania do gry wróciła drużyna z Poskwitowa, która całkowicie przejęła inicjatywę, spychając graczy z Iwanowic do głębokiej defensywy. Najpierw bramkę na 3-1 zdobył Kamil Marchański, a po chwili było już tylko 3-2, a strzelcem gola został Grzegorz Słota. Zawodnicy z Poskwitowa uwierzyli raz jeszcze w swoje umiejętności i w możliwość odwrócenia losów meczu. Stało się to w ostatniej akcji spotkania, a wyrównującą bramkę zdobył najjaśniejszy punkt poskwitowskiej drużyny Grzegorz Słota. Po rozpoczęciu gry od środka załamanych graczy z Iwanowic, sędzia Szymon Wesołowski zakończył mecz i tym samym zarządził serię rzutów karnych, które jak zwykle okazały się loterią. Mocniejsi psychicznie okazali się gracze gospodarzy, którzy wygrali 4-3.

Mecz stał na dobrym poziomie i mimo swojej zaciętości rozgrywany był według zasad fair-play.
Drużyna z Poskwitowa pokazała się z bardzo dobrej strony i udowodniła również, że należy walczyć od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego.

Skład reprezentacji Gimnazjum z Poskwitowa: Mateusz Małek, Kamil Marchański, Dominik Sznejwajs, Grzegorz Słota, Maciej Wadowski, Filip Wadowski, Szymon Góralczyk, Bartosz Kralka, Damian Burda, Michał Adamek, Damian Rojek.