SG podziekowanie wolontariat tabl
Dnia 23.01.2015 na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie wolontariuszki pani Katarzyna Tochowicz-Forysiuk, Małgorzata Kubiak, Dorota Klimek, prowadzące zajęcia z terapii logopedycznej w Szkole Podstawowej i Publicznym Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie, otrzymały uroczyste podziękowania z rąk pani prof. Jagody Cieszyńskiej - psycholog, logopedy, znanej autorki metody krakowskiej, która objęła patronat honorowy nad wolontariatem zorganizowanym przez Fundację Sapere et Gaudere w roku szkolnym 2013/2014.
Warto przypomnieć, iż pani profesor pełniła również rolę konsultanta merytorycznego i metodycznego, a nad organizacją zajęć w szkole czuwała prezes fundacji Katarzyna Nogieć oraz pani dyrektor poskwitowskich szkół Anna Rerak. Opieką zostało objętych 25 uczniów z obu szkół. Na zorganizowanie wolontariatu zostały przeznaczone środki zgromadzone ze sprzedaży gadżetów promujących szkolne obchody 100-lecia szkoły tzn. został wyposażony „gabinet logopedyczny”, zakupione specjalne pomoce edukacyjne, dydaktyczne, plastyczne, oraz zwracany koszt dojazdu prowadzących zajęcia. Natomiast za prowadzenie zajęć Panie Wolontariuszki nie pobierały żadnego wynagrodzenia, za co jesteśmy im niezmiernie, ogromnie wdzięczni.
Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają działalność Fundacji Sapere et Gaudere, którzy nie przechodzili obojętnie obok stoiska fundacji na imprezach i uroczystościach szkolnych, bo to dzięki NIM pozyskuje ona środki, by tak prężnie działać dla dobra naszych Dzieci.

Prezes Fundacji Sapere et Gaudere
Katarzyna Nogieć