Mój ulubiony wiersz o zwierzętach” tak brzmiała myśl przewodnia Gminnego Konkursu Recytacji „Teatr Jednego Aktora”, który po raz VII już odbył się w naszej szkole w dniu 7.05.2011r. Jego organizatorkami były: Joanna Kowalska, Marzena Kluza, Teresa Orda. Celem konkursu było propagowanie piękna poezji polskiej, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci oraz upowszechnianie kultury języka polskiego Jury w składzie: p. Helena Nawalany, p. Iwona Żarkowska,  ks. Dominik Koston oceniając młodych artystów brało pod uwagę dobór repertuaru, znajomość tekstu, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Doceniono również wzbogacenie występu różnego rodzaju rekwizytami oraz dobór stroju. Ogłoszenie wyników odbyło się po prezentacji wszystkich wierszy i dokonaniu ich oceny przez jury. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Wszystkie teksty wywoływały dreszczyk emocji u komisji, która nie miała łatwego zadania. Ostateczną decyzją jury po wysłuchaniu 20 uczestników postanowiło przyznać następujące nagrody:
Odział przedszkolny:
                        I miejsce – Czekaj Jakub (S.P. Celiny)
                        II miejsce- Herjan Marcelina (S.P. Damice)
                        III miejsce – Pałetko Alicja (S.P. Iwanowice)
                        wyróżnienia – Jasiówka Damian (S.P.Sieciechowice),
                                               Chwastek Kacper (S.P. Poskwitów)
Klasa I:
                        I miejsce -  Murawska Marlena (S.P. Poskwitów),
                                          Mucha Weronika (S.P. Celiny)
                        II miejsce – Gil Julia (S.P. Sieciechowice)
                        III miejsce – Kotaba Alicja (S.P. Iwanowice)
                        wyróżnienie – Cieślik Kinga (S.P. Damice)
Klasa –  II:
                        I miejsce – Rogóż Jolanta (S.P. Celiny)
                        II miejsce – Kucharski Maksymilian (S.P. Poskwitów)
                        III miejsce – Kuliś Wiktoria (S.P. Iwanowice)
                        wyróżnienia – Mastelerczyk Mikołaj (S.P. Sieciechowiec),
                                               Pawlik Anastazja (S.P. Damice)
Klasa III:
                        I miejsce – Madejska Alicja (S.P. Iwanowice)
                        II miejsce– Cichy Natalia (S.P. Poskwitów)
                                         Gumula Patrycja (S.P. Damice)
                        III miejsce – Motyka Karolina (S.P. Celiny)
                                             Miśkiewicz Martyna (S.P. Sieciechowice)
Wszyscy laureaci i uczestnicy otrzymali nagrody  ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Iwanowicach. Ponadto wszystkie szkoły, których reprezentanci brali udział w konkursie otrzymały książki, ufundowane przez Osobę Prowadzą Szkołę w Poskwitowie – pana Michała Znamirowskiego. Serdecznie dziękujemy  za udział wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom i rodzicom za pracę włożoną w przygotowanie dzieci. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

Fotogaleria...