27 maja 2011r w ramach wizytacji parafii do naszej szkoły przybył Ks. Biskup Kazimierz Gurda. Po powitaniu chór szkolny zaśpiewał kilka pieśni a uczniowie zaprezentowali scenkę z życia patrona o tym „Jak siły zła wodziły św. Franciszka na pokuszenie”. Ks. Biskup przemawiając do uczniów i nauczycieli odniósł się do obejrzanej części artystycznej i podkreślił że obecnie też mamy do czynienia z nieustanną walką dobra i zła. Biorąc przykład z naszego patrona powinniśmy zawsze umieć wybierać dobro i być wrażliwym na wszystko co nas otacza . Ks. Biskup wręczył również legitymacje nowym wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas . Wyraził zadowolenie, że tak wiele młodych ludzi pragnie służyć innym i poświęcać się pracy charytatywnej. Po błogosławieństwie i chwili rozmowy z najmłodszymi uczniami ks. Biskup udał się do Ogrodów Przodków a następnie spotkał się z nauczycielami.

Powitanie ks. Biskupa – 27. 05. 2011r.

W imieniu całej społeczności nauczycieli oraz uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie mam zaszczyt powitać Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Kazimierza Gurdę w murach naszych szkół .
Obecność Księdza Biskupa jest dla nas wielkim świętem oraz ogromnym przeżyciem.
Pragnę równie serdecznie powitać Księdza wizytatora Sylwestra Okłę, Ks. Proboszcza oraz Ks. Prefekta.Odwiedziny Księdza Biskupa są wyrazem wspólnej troski nas wszystkich o jak najlepsze wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich. W wypełnianiu tego zadania bardzo pomaga nam postać oraz przesłanie, które pozostawił święty Franciszek z Asyżu patron naszych szkół.Z pewnością wsparcie jakie niesie rodzinie Kościół i Szkoła jest bardzo cenne i przynosi najlepsze efekty, gdy pomiędzy tymi podmiotami zachodzi ścisła współpraca. Bardzo się cieszymy, że rozwija się ona na terenie naszej parafii. Wierzymy, że dzięki temu nasi wychowankowie będą dobrze przygotowani do mądrego
i dobrego postępowania w przyszłości.

Po słowach Pani Dyrektor pełnych ciepła i troski o wychowanie naszych uczniów pozostaje mi wyrazić tylko radość, że Opatrzność Boża pozwoliła kilka lat temu założyć i do dnia dzisiejszego prowadzić Szkoły w Poskwitowie.

Chcę w tym miejscu powiedzieć, że nasze osiągnięcia i sukcesy nie byłyby tak duże, gdyby nie wszelaka pomoc i wsparcie naszych Duszpasterzy; Księdza Proboszcza Ryszarda Suchanowskiego i Księdza Wikariusza Dominika Kostona. Warto tu również powiedzieć o pomocy Ojców Franciszkanów i Braci Albertynów z Krakowa.

Pozostaje mi zatem jeszcze tylko obiecać Jego Ekselencji, że w dalszym ciągu będziemy podążać szlakiem wyznaczonym przez św. Franciszka z Asyżu zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym.

red