Zakończył się rok szkolny, a wraz z nim drugi cykl sobotnich warsztatów plastycznych organizowanych przez szkołę w Poskwitowie. W minionym roku szkolnym odbyło się 20 spotkań, a na warsztaty uczęszczało 19 osób z klas od „0” do VI.

Uczestnicy mogli w tym roku zapoznać się z różnymi technikami malarskimi i graficznymi, a także spróbować swoich sił m.in. w roli ilustratora bajek czy projektanta biżuterii. Okazją do bezkarnego wybrudzenia się od stóp do głów okazały się zajęcia, na których tworzyliśmy kompozycje przez nakrapianie czy „kleksowanie”.

Trzeba podkreślić, że wszyscy uczestnicy podchodzili do stawianych im artystycznych zadań bardzo profesjonalnie, a ich prace zawsze odznaczały oryginalnością i bogactwem pomysłów.

Miło mi wymienić grupę młodych artystów, którzy wykazali się największą pilnością i wytrwałością, i wbrew nie zawsze sprzyjającej aurze, zjawiali się na sobotnich warsztatach. Brawa należą się przede wszystkim  Zosi i Bartkowi Młodeckim, Natalii Cichy, Ewie Jagiełce, Julii Kubik, Weronice Stąpale, Oli Gracy, Natalii Kubik, Julii Maciejasz i Marlenie Murawskiej.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w warsztatach i zapraszam na kolejny cykl już we wrześniu.

Karina Znamirowska

P.S. Naszych prac szukajcie w Szkolnej Galerii Internetowej.