Spotkanie z Ambasadorem Rzeczpospolitej Polskiej Panem Jerzym Bahrem odbyło się  w naszej szkole 31 maja w piękny wtorkowy poranek.

Na spotkaniu obecni byli uczniowie kl. 4-6 oraz gimnazjaliści.

Pan ambasador opowiedział nam o swojej drodze do dyplomacji a także o krajach, w których pracował. Ukończył studia z zakresu socjologii na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wspominał o swoich misjach dyplomatycznych  w różnych państwach Europy; mówił o Rosji, Ukrainie, Litwie, Rumunii i innych krajach. Pan Ambasador wyjaśniał naszym uczniom na czym polega dyplomacja, jakie są jej cele i zadania.

Na spotkaniu z uczniami nasz gość powiedział, że w pracy ambasadora przydaje się bardzo znajomość języków obcych, dlatego nauczył się ich kilku; zna język angielski, niemiecki, rosyjski, ukraiński, litewski i rumuński.

W drugiej części spotkania Pan Ambasador odpowiadał  wyczerpująco na liczne pytania zadawane przez uczniów. Pytali oni głównie na czym polega pełnienie funkcji ambasadora i o ciekawe przygody w pracy na zagranicznych placówkach. Gimnazjaliści natomiast pytali o sprawy dotyczące samorządności terytorialnej w innych krajach Europy.

Pan Ambasador wspomniał również i podzielił się z nami bolesną refleksją na temat tragedii pod Smoleńskiem, której był naocznym świadkiem,

Dzięki spotkaniu z Panem Ambasadorem dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy; niektórzy  nawet postanowili zostać dyplomatami.

Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli bukiet róż, który Pan Ambasador postanowił złożyć w krakowskiej Bazylice OO. Franciszkanów. A my zapraszaliśmy naszego Czcigodnego Gościa na kolejne spotkania i uroczystości do naszej szkoły.

(posk.)