10 października 2010 r. o godzinie 15.00 w budynku OSP w Poskwitowie odbyło się uroczyste Święto Szkoły- Dzień Patrona. Ceremonia rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczył Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów, o. Piotr Gryziec wraz z księdzem Zbigniewem Krzyszkowskim- prefektem alumnów WSD w Kielcach. Brali w niej udział uczniowie naszych szkół, goście, rodzice, mieszkańcy Poskwitowa i okolic, a także bracia albertyni oraz franciszkanie.

Cieszymy się ogromnie, iż na patronalnym święcie szkoły obecni byli znamienici goście, m. in.: wójt Gminy Iwanowice, pan Zbigniew Tomaszek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Iwanowicach, pani Krystyna Miśkiewicz, dyrektor Gimnazjum w Iwanowicach, pan Wiesław Woźniak, v-przewodniczący Rady Gminy, pan Adam Musiałek. Naszą uroczystość zaszczycili również ksiądz proboszcz Ryszard Suchanowski i ksiądz wikariusz Dominik Koston.

Po mszy odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych zakończone wręczeniem legitymacji uczniowskich oraz wpisem do księgi pamiątkowej. Pierwszaki zaprezentowali nam piękne programy artystyczne, w których zastanawiali się nad swoją przyszłością i posiadanymi zdolnościami. Po przedstawieniach uczniowie starszych klas powitali nowych kolegów, wręczając im sympatyczne upominki. Również rodzice przygotowali dla naszych bohaterów cenne prezenty. Po zakończeniu części oficjalnej goście oraz uczniowie udali się do szkoły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

[UK]