Dnia 25 września odbył się XI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy pod hasłem ”Bądźmy świadkami miłości”. Uczestniczyli w nim uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Iwanowicach oraz Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Poskwitowie wraz z opiekunami jak również  licealiści i osoby dorosłe pod kierunkiem ks. Dominka Kostona. Nasza grupa liczyła 103 uczestników w tym gościnnie 10 osobowa reprezentacja z parafii w Smardzowicach z Ks. Mariuszem Mołasem. W Rajdzie Świętokrzyskim uczestniczyliśmy już po raz 9. W tym roku pielgrzymowaliśmy trasą „Jeleniowską” liczącą 15 km. O godz. 9 rano wyruszyliśmy z pod kościoła w Piórkowie, następnie przez Przełęcz Jeleniewską, Górę Jeleniowską, Paprocie, Trzciankę dotarliśmy na Święty Krzyż. Po drodze nasz przewodnik opowiadał o walorach krajoznawczych Świętokrzyskiego Parku Narodowego jak również o Klasztorze i relikwiach znajdujących się na Świętym Krzyżu. W czasie wędrówki mogliśmy podziwiać piękno Gór Świętokrzyskich a niektórzy nawet zażyli kąpieli błotnych. Po dotarciu na Święty Krzyż uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, Ordynariusza Diecezji Radomskiej ks. Biskupa Henryka Tomasika oraz Ordynariusza Diecezji Kieleckiej Ks. Biskupa Kazimierza Ryczana który również wygłosił homilię. Na Mszy Świętej obecni byli wszyscy uczestnicy rajdu (4400 osób) pielgrzymujący 14 trasami. Po Mszy Świętej był czas na wspólne zdjęcie, zakup pamiątek.
 Mimo zmęczenia wszyscy wracali zadowoleni z oczekiwaniem na kolejny rajd w przyszłym roku.
R.J.