Naszą szkołę odwiedził Mikołaj,
Mikołaj Święty,
i do tego przywiózł nam przepiękne prezenty!
Caritas i „Wawel” słodkościami wsparły
i każdego dzieciaka czekolady dopadły!
Niesamowite to dziwy i czary,
że z tak daleka przywiózł nam, kochany, takie dary!

Wszystkich uczniów spotkało wiele radości,
więc zapraszamy do naszej szkoły więcej takich gości!:)

Za prezenty dziękujemy
i być równie grzeczni w przyszłym roku obiecujemy! :)

Dominika Mucha

6 grudnia słońce pięknie oświecało biały śnieg, a mróz szczypał w nos przechodniów, nagle do Szkoły Podstawowej w Poskwitowie zapukał Św. Mikołaj. Czerwony płaszcz, biała broda i laska wszystkich w szkole zachwyciły.
Święty Mikołaj jak przystało na świętego z anielską cierpliwością odwiedzał każdą klasę, dla wszystkich dzieci znalazł podarunki i chwilę czasu. Niektórzy uczniowie zostali nawet "wyróżnieni" przez Św. Mikołaja, gdy dzieci siadały Mikołajowi na kolanach i ciągnęły Go za brodę, "wyróżnieni" uczniowie mieli bardzo odpowiedzialne zadanie - opiekowali się laską Mikołaja.
Drobne prezenty Św. Mikołaj podarował również wszystkim pracownikom szkoły.
Wizyta Św. Mikołaja sprawiła, że 6 grudnia niewątpliwie był jednym z milszych i weselszych dni w roku szkolnym.
Bardzo serdecznie dziękujemy Mikołajowi, że i w tym roku nie zapomniał o nas, a my obiecujemy zrobić wszystko aby i za rok zasłużyć na jego wizytę.
Teresa Orda