22 stycznia w sobotę br. w remizie OSP odbył się koncert bożonarodzeniowy „Cicha Noc – Poskwitowskie Kolędowanie”. Poskwitowskie koncerty mają już kilkuletnią tradycje i w tym roku odbyły się po raz szósty.
Koncert składał się z trzech części. Pierwsza z nich to Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie wg scenariusza i w reżyserii p. Renaty Jagiełki.
 Druga to koncert szkolnych chórów. Mimo, że w szkołach stu kilkunastu uczniów to chórów jest trzy; najmłodszy PierwiosnekPrimavera oraz Primavera+, w której śpiewają nie tylko uczniowie, ale również absolwentki naszego gimnazjum. Wszystkie chóry prowadzi p. Urszula Kubik wraz z ks. Dominikiem Kostonem. Zarówno Jasełka jak i koncert Chórów wzbudził wśród publiczności (a poskwitowska remiza pękała w szwach) prawdziwy zachwyt. Młodzież dostała brawa na stojąco.
Tradycją już się stało, że trzecią część koncertu wypełnia Gość Wieczoru. Tym razem był to duet p. Dorota Milcarz i p. Piotr Restecki z Kielc. Wirtuozerska gra na gitarze pana Piotra wzbudzała szczery podziw i szczególne zafascynowanie u młodzieży.
Scenografię i efekty świetlne przygotował ks. Dominik Koston.
Na koniec wszyscy artyści i publiczność odśpiewali wspólnie kolędę i umówili się na następne spotkanie – za rok..
Nasze VI Poskwitowskie Kolędowanie zaszczycili Bracia Franciszkanie z Ojcem gwardianem Stanisławem. siostry Albertynki z s. Alicją, ksiądz proboszcz iwanowickiej parafii Ryszard Suchanowski a także wójt gminy Iwanowice Zbigniew Grzyb i Przewodniczący Rady Gminy – Edward Stopiński.
Cieszy fakt, że z roku na rok na nasz koncert przybywa coraz więcej ludzi i są to zarówno starsi jaki młodzi mieszkańcy. Cieszy również to, że Cicha Noc na stałe umiejscowiła się w zimowym krajobrazie naszej wsi.

Poczuć magię polskich kolęd
CICHA NOC

„Radujmy się, weselmy się, w Betlejem małym mieście Bóg narodził się”. Tymi słowami rozpoczęło się VI Poskwitowskie Kolędowanie. Jesteśmy w okresie Bożego Narodzenia. To czas wspólnej radości z Narodzenia Pańskiego. Już po raz kolejny spotkaliśmy się w budynku naszej strażackiej remizy, by razem kolędować i podziwiać efekty artystycznej pracy uczniów. Jako absolwentka poskwitowskiej szkoły mam do niej wielki sentyment i często wracam myślami do okresu, który w niej spędziłam. Nie wyobrażam sobie, żeby miało mnie zabraknąć w takich chwilach. Mroźny wieczór w sobotę 22 stycznia zapamiętam na pewno jako jeden z wyjątkowych, bowiem czas, który spędzam w gronie znajomych i przyjaciół, w tak wspaniałej atmosferze jest dla mnie niezwykle ważny. Zwróciłam szczególną uwagę na piękny wystrój i oprawę graficzną: liczne światła, reflektory, które stwarzały niesamowity klimat i idealnie współgrały z muzyką i miejscem. skierować Wielkie słowa podziękowania dla ks. Dominika Kostona, który zajmował się właśnie scenografią, światłami oraz nagłośnieniem. Gwoździem wieczoru byli wyjątkowi goście: Pan Piotr Restecki, który zachwycił wszystkich swoją nieprzeciętną i niezwykłą grą na gitarze i pani Dorota Milcarz - wspaniała wokalistka, która ukazała swoim głosem piękno i magię polskich kolęd. No cóż, myślę, że przybyli goście, widzowie i wszyscy uczestnicy podzielą moje zdanie i powtórzą: To był wspaniały wieczór! :-]
Justyna Piekara