24 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Ewą Wojciechowicz - koordynatorem wolontariatu przy hospicjum w Miechowie, która nie tylko wyjaśniła nam czym są hospicja, ale powiedziała także w jaki sposób można wesprzeć ich działalność.
Pani Ewa szczególną uwagę poświęciła akcji Pola Nadziei. Jej celem jest zbieranie funduszy dla hospicjów. Poprzez udział szkolnego chóru „Primavera” w koncertach charytatywnych zorganizowanych w Miechowie nasza szkoła już dwukrotnie włączyła się w tę akcję. Teraz będzie w niej uczestniczyć w ramach działalności naszej parafii.
Uczniowie naszych szkół z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchali ciekawej i interesującej prelekcji pani Ewy - za co jej serdecznie dziękujemy. Myślę, że nawiązana współpraca będzie się coraz bardziej rozwijać, zaś jej owocem będzie wsparcie działalności hospicyjnej w Miechowie przez naszych wolontariuszy.

R.J.